برنامه‌های فرهنگی متروی تهران به مناسبت ایام فاطمیه(س)

به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) ویژه برنامه‌های فرهنگی در متروی تهران اجرا می‌شود.
به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ویژه برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌گردد. این برنامه که با هدف ارتقای سطح شناخت و آگاهی مسافران از شخصیت و سیره زندگی بانوی دو عالم برگزار می‌شود شامل مجموعه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در قالب‌های مختلف می‌باشد.
در همین زمینه معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ایام فاطمیه(س) و در تشریح برنامه‌های این ایام عنوان کرد: گذرگاه‌های فرهنگی مترو بستری مناسب برای ترویج فرهنگ فاطمی و معرفی شخصیت بی مثال آن بانوی بزرگوار است. به همین منظور برنامه‌های مختلفی را در قالب‌های متنوع فرهنگی برای مسافران متروی تهران برگزار می‌شود. وی در ادامه افزود: به منظور ایجاد فضای بصری متناسب با ایام کلیه ایستگاه‌های متروی تهران با ریسه‌ها و کتیبه‌های مشکی سیاهپوش می‌گردد. هم‌چنین با طراحی کتیبه‌های فرهنگی با عنوان “جان نبی” طرح‌های گرافیکی ویژه این ایام در سکوی ایستگاه‌‌های مترو در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد. در گذرگاه فرهنگی ایستگاه میدان انقلاب اسلامی نیز نمایشگاه پوستر “هنر فاطمی” شامل طرح‌های گرافیکی با مضمون ایام فاطمیه (س) به نمایش گذاشته می‌شود. سید مجتبی تقوی نژاد به برپایی پایگاه مشاوره مذهبی در ایستگاه های منتخب متروی تهران اشاره کرد و گفت: با هدف ترویج فرهنگ فاطمی و هم چنین پاسخ به سوالات و شبهات دینی و شرعی پایگاه مشاوره خانواده و سبک زندگی با حضور کارشناسان حوزه دین و خانواده پاسخگوی سوالات مسافران مترو می‌باشد. این برنامه فرهنگی و اجتماعی با همکاری مرکز فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه قم و سازمان تبلیغات اسلامی و در ایستگا‌های منتخب برگزار می‌گردد.
وی در خصوص تهیه و تولید محتوای سمعی و بصری ویژه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تصریح کرد: در این زمینه پیام‌های فرهنگی ایام فاطمیه(س) در قالب موشن‌گرافی از طریق نمایشگرهای قطارها و ایستگاه‌های مترو و هم‌چنین تولید محتوای رادیویی در قالب پادکست رادیو مترو در کلیه ایستگاه‌های مترو برای مسافران پخش می‌گردد.