به مناسبت هفته قوه قضاییه پایگاه‌های مشاوره حقوقی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برپا شده است.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اعلام این خبر گفت: به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید والامقام دکتر سید محمد بهشتی و شهدای هفتم تیر پایگاه مشاوره حقوقی با عنوان “یاوران عدالت” در هشت ایستگاه منتخب مترو در حال برگزاری است.
سید مجتبی تقوی‌نژاد با اشاره به لزوم ارتقای سطح آگاهی شهروندان در خصوص مسایل حقوقی و پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر به خصوص سامانه حمل و نقل متروی تهران افزود: بخشی از شهروندان مشکلات عدیده‌ای در خصوص مسایل حقوقی و قضایی دارند که بیشتر به دلیل عدم آگاهی لازم در این زمینه است و همین مسأله در کنار ایجاد هزینه‌های سنگین مادی باعث بروز مشکلات روحی و روانی بسیاری می‌شود. سامانه حمل و نقل متروی تهران نیز با توجه به ظرفیت بالای جابجایی مسافر مصون از آسیب‌های اجتماعی نیست. گذرگاه‌های فرهنگی مترو تهران محل مناسبی برای برگزاری پایگاه‌های مشاوره در زمینه‌های مختلف و بستر مناسبی برای ارتقای سطح آگاهی و آگاهی بخشی به مسافران می‌باشد که عموماً برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با توجه به حضور کارشناسان خبره و ارایه خدمات رایگان با استقبال خوب مسافران شهر زیرزمینی مواجه می‌شود.
تقوی‌نژاد در ادامه گفت: به منظور پاسخگویی به سوالات حقوقی و قضایی مسافران و با هدف ارتقای سطح آگاهی حقوقی شهروندان و با رویکرد پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پایگاه مشاوره حقوقی “یاوران عدالت” برگزار می‌شود. وی خاطر نشان کرد: مسافران مترو می‌توانند در ایستگاه‌های تجریش، ‌امام‌خمینی (ره)، دروازه دولت، دروازه شمیران، تئاتر شهر، میدان حضرت ولی‌عصر (عج)، میدان انقلاب اسلامی و طالقانی از خدمات رایگان مشاوره کارشناسان حقوقی استفاده نمایند.
گفتنی است پایگاه مشاوره حقوقی “یاوران عدالت” از اول لغایت هفتم تیرماه ۱۴۰۰ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹ آماده پاسخگویی به سوالات مسافران متروی تهران است.