طی مراسمی با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری
از نخستین نشریه همشهری مترو رونمایی شد

از جدیدترین نسخه ضمیه روزنامه همشهری با عنوان همشهری مترو رونمایی شد. طی مراسمی که روز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ و با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، علی عبدالله پور، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد از نخستین شماره ضمیمه همشهری مترو رونمایی به عمل آمد. در این مراسم که در ایستگاه متروی بهارستان برگزار گردید شهردار تهران طی سخنانی در خصوص نقش رسانه در ترویج فرهنگ شهروندی و حضور آن در سامانه حمل و نقل متروی تهران گفت: بیشترین حجم تردد با وجود کاهش بیش از ۵۰ درصدی به واسطه شیوع ویروس کرونا همچنان در زیر زمین و مترو وجود دارد و تلاش می‌کنیم با اقداماتی اینچنینی که حس تعلق ایجاد کرده و قدری از تالمات زندگی شهری را کم می‌کند و منجر به ایجاد ارتباط میشود، شهرنشین را به شهروند تبدیل کنیم.
او با بیان اینکه این اقدام فرهنگی به یادگار خواهد ماند و امیدواریم مورد رضایت شهروندان تهرانی قرار بگیرد، اضافه کرد: برای گسترش کار نیز هیچ مانعی وجود ندارد و در فضای مجازی ایستگاه‌های مترو نیز برای ادامه این روند تلاش خواهد شد. چرا که مصرف کمتر کاغذ و کمتر قطع شدن درختان نیز مدنظر ما است.
سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز با اشاره به این که فضاسازی سیاسی در همشهری مترو جایی ندارد گفت: در این پروژه فضاسازس فرهنگی، اجتماعی و شهری جریان خواهد داشت. وی ادامه داد: در ایامی که پروژه‌های بزرگ مقیاس مانند افتتاح ۳۰ ایستگاه مترو که دو مورد آن هفته آینده انجام می‌شود، بهره‌برداری از چنین پروژه‌هایی بدون یک ریال هزینه بسیار ارزشمند است.