حضرت فاطمه – سلام الله علیها – از آن گروه افرادی است که با شهادت خود هرگز نمرده و نمی‌میرد و با شیوه زندگی قبل از شهادتش پایه‌های حیات جاودانه‌ای را برای حضور مداوم در عرصه حیات تاریخ خود فراهم آورده است. او زنده است با راه و روش خود، با سنت‌های حسنه‌ای که ایجاد کرده، با مشی و قدم‌های استوار خود در زندگی و تلاقی و تلقی خویش از جهان و پدیده‌هایش.

بدین سان ذکر داستان شهادت حضرت فاطمه – سلام الله علیها – برای گریستن و گریاندن نیست برای نقش اهمیت باری است که در زندگی انسان‌ها دارد و البته ذکر این تاریخ برانگیزاننده اشکها و عواطف است.

پس سیره زندگی بانوی دو عالم برای زنان و دختران مسلمان چراغ راه سعادت دنیا و آخرت است؛ و این میسّر نمی شود مگر با ترویج فرهنگ فاطمی در هر مکان و هر لحظه. ایام سوگواری فاطمیه زمانی مناسب است برای برپایی کارگاه‌های مشاوره و آموزشی و ترویج فرهنگ ناب فاطمی و محملی برای پاسخ به سوالات مسافران متروی تهران. با گذر از ایستگاه‌های متروی دروازه دولت، شهرری و تجریش می‌توانی به کارشناسان مذهبی و مشاوران دینی مراجعه کنی و برای دقایقی چند روح و جانت را به معنویت نور ام ابیها نورانی کنی. در این میان با عبور از گذرگاه‌های فرهنگی مترو به تماشای پوستر “هنر فاطمی” در ایستگاه‌های متروی تئاترشهر، فردوسی، میدان حضرت ولی‌عصر (عج) و توحید و همین‌طور نمایشگاه پوستر “سبک زندگی فاطمی” در ایستگاه‌های متروی شادمان، امام خمینی (ره)، میدان جهاد و تجریش دعوت می‌شوی.

 

ترویج فرهنگ فاطمی در متروی تهران