معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران به مناسبت ایام دهه کرامت، ویژه برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌کند.
هم‌زمان با فرارسیدن ایام با سعادت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر و هم‌چنین میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و دهه کرامت برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه‌های متروی تهران اجرا می‌شود. سید مجتبی تقوی‌نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اعلام این خبر گفت: با مناسبت این ایام فرخنده و با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقا سطح آگاهی مسافران از سیره زندگی ائمه معصوم علیهم السلام برنامه‌های متنوعی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود. روز شنبه ۲۲ خرداد به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با روز دختر با همکاری کانون خدمت رضوی استان تهران و توسط خادمیاران محترم بارگاه رضوی به دختران و بانوان در دو ایستگاه شهید مدنی و شهدای هفتم تیر شاخه گل اهدا می‌شود.
هم‌چنین نمایشگاه پوستر “بانوی کرامت” در ایستگاه ارم سبز و نمایشگاه عکس “جشنواره رضوی” در ایستگاه میدان حضرت ولی‌عصر (عج) در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌‌گیرد.
تقوی‌نژاد افزود: به منظور ایجاد فضای بانشاط و معنوی در فضای متروی تهران و با هدف تقدیر و تشکر از پاکبانان، آتش نشانان و کادر درمان عزیز کشورمان به مدت سه روز در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر (عج) مراسم جشن با محوریت اشاعه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود. این برنامه فرهنگی و هنری از ۲۲ الی ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ و با همکاری کانون خدمت رضوی منطقه شش تهران اجرا می‌گردد.
تقوی‌نژاد با اشاره به تولیدات سمعی و بصری تصریح کرد: با تهیه و تولید تیزر و موشن‌گرافی به مناسبت این روزهای مبارک مسافران شهر زیرزمینی به تماشای محتوای فرهنگی ویژه این ایام از طریق نمایشگر ایستگاه‌های مترو دعوت می‌شوند و پادکست ویژه دهه کرامت از طریق رادیو مترو در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری در ادامه گفت: به مناسبت دهه کرامت پایگاه مشاوره “زیر سایه خورشید” در ایستگاه‌های منتخب برپا می‌شود. در این برنامه که با هدف پاسخگویی به سوالات دینی و ارایه مشاوره خانواده و سبک زندگی اسلامی مسافران در ایستگاه‌های میدان حضرت ولی‌عصر (عج)،‌ امام خمینی‌ (ره)، دروزاه دولت، دروازه شمیران و میدان شهدا از ۲۲ الی ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ به کارشناسان و مشاوران در حوزه خانواده و سبک زندگی مراجعه نمایند.