به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی
ویژه برنامه‌های “مرد میدان” در متروی تهران برگزار می‌شود

همزمان با فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی ویژه برنامه‌های فرهنگی “مرد میدان” در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود.
سید مجتبی تقوی نژاد، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اعلام این خبر گفت: به مناسبت سالگرد شهادت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی ویژه برنامه “مرد میدان” در قالب پویش فرهنگی در متروی تهران برگزار می شود.
وی در تشریح این برنامه گفت: در این ویژه برنامه، ورک شاپ “سرباز ایران” در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار می‌گردد. این ورک شاپ با هدف گرامیداشت یاد و نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران ایشان که در حمله تروریستی نیروهای آمریکایی در عراق به فیض شهادت نایل آمدند اجرا می‌شود. در این برنامه فرهنگی و هنری ده نفر از هنرمندان و متخصصان سیاه قلم تصویری از شهید سلیمانی را که هر کدام بیانگر ویژگی‌های مختلفی از ایشان می‌باشد را طراحی می‌کنند و در پایان تصویر پرتره شهید سلیمانی با گل آرایی تزیین می‌گردد و در معرض نمایش قرار می‌گیرد. ورک شاپ فرهنگی و هنری “سرباز ایران” از روز سه شنبه ۹ الی ۱۳ دی ماه ۹۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
مسابقه فرهنگی و هنری سرباز ایران با موضوع و محوریت شهید سلیمانی بخش دیگری از این ویژه برنامه است که در سه قالب ‌ادبی (شعر، داستان کوتاه و دلنوشته)، تجسمی (نقاشی و عکس و پوستر) و تولیدات صوتی(پادکست رادیویی و دکلمه) برگزار می‌شود که طی فراخوانی از علاقمندان به شرکت در این مسابقه دعوت به عمل آمده است. مهلت ارسال آثار تا پایان دی ماه ۹۹ و اعلام برندگان و اهدای جوایز نیز ۲۲ بهمن ۹۹ همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین شهادت سردار دلها خواهد بود.
تقوی نژاد به فضاسازی محیطی در ایستگاه‌های متروی تهران اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت و به منظور ایجاد فضای بصری مناسب با این ایام به وسیله طرح‌های گرافیکی و هنری فضاسازی در ایستگاه‌های مترو اجرا می‌شود. در این بخش طرحی با عنوان “علم بر زمین نمی ماند” طراحی و آماده شده که در آن با استفاده نشان انگشتری شهید سلیمانی که در دست افراد مختلف جامعه نقش بسته است، پیام ادامه راه آن شهید والامقام را به شهروندان می‌رسانیم که این طرح در کلیه ایستگاه‌ها و داخل قطارهای مترو به نمایش گذاشته می‌شود. نمایشگاه‌های عکس و پوستر “علم بر زمین نمی‌ماند” نیز در گذرگاه‌های فرهنگی مترو مسافران را به تماشای این تصاویر دعوت می‌نماید. هم چنین طرح “مرد میدان” منقش به چهره شهید حاج قاسم سلیمانی در جلوی قطارهای مترو نصب می‌گردد.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران به فعالیت‌های سمعی و بصری دراین ویژه برنامه اشاره کرد و افزود: فتوکلیپ “عقیق سلیمانی” شامل تصاویری از مردم و دوستداران سرباز وطن، شهید حاج قاسم سلیمانی که انگشتری آن شهید را در دست دارند و متن گفتاری از زبان مردم، در معرض تماشای مسافران شهر زیرزمینی قرار می‌گیرد. مسافران از طریق رادیو مترو نیز شنونده ویژه برنامه “سردار دلها” با موضوع معرفی شخصیت و بخشی از زندگی‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق بلندگوی ایستگاه های مترو باشند.
گفتنی است ویژه برنامه “مرد میدان” با موضوع سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از ۹ دی ماه ۹۹ و به مدت یک هفته در ایستگاه های متروی تهران برگزار می‌شود.