روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. روز بصیرت ، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

در این روز بزرگ شور و حماسه را در هر کجای شهر می‌بینی. برای پاسداشت و زنده نگه داشتن این رویداد بزرگ ترویج فرهنگ ایثار و بصیرت در هر کجای این سرزمین ضرری است تا آیندگان از آنچه برایشان به یادگار می ماند به آن مباهات کنند. به خصوص برای کودکان و نوجوانان که سرمایه های عظیم این مرز و بوم هستند.

در متروی تهران ویژه برنامه “بصیرت” با برپایی غرفه‌های متنوعی با هدف معرفی و ارتقا سطح آگاهی این بخش از جامعه درباره روز بصیرت برگزار شد. کارگاه های مشاوره، غرفه نقاشی کودک و هم چنین حضور کارشناسان فرهنگی برای تشریح رویداد ۹ دی از جمله برنامه های برگزار شده در ایستگاه ابن سینا بود.

روز بصیرت در متروی تهران