بهمن سال ۱۳۵۷ فصل جدیدی از رویش شکوفه‌های انقلاب اسلامی شد. انفجار نور در طلوع فجر آن سال چراغ راه همه مستضعفان عالم گردید. جوانان ایران زمین با دم مسیحایی علمدار انقلاب جانی دوباره گرفتند و طاغوت ۲۵۰۰ ساله را برای همیشه تاریخ به گور سپردند. حالا این طلوع فجر برای چهل و یکمین سال آسمان این مرز پرگهر را روشن می‌کند.  امت اسلامی هنوز همان شور انقلاب سال ۵۷ را در سر دارند حتی آنهایی که آن روزها را از نزدیک ندیده‌اند. کوچه پس کوچه‌های شهر  باز هم چراغانی است. نوای ترانه‌های انقلابی همه جا طنین انداز است. به گذرگاه‌های پرتردد شهر که قدم می‌گذاری این حال و هوا را بیشتر لمس می‌کنی.

شهر زیرزمینی تهران هم با برنامه‌های متنوع فرهنگی روزهای خاطره‌انگیز شور و حماسه را برایت تداعی می کند. از گذرگاه‌های مترو عبور می‌کنی و نمایشگاه عکس و پوستر “خاطرات ماندگار”، “آمریکا در کلام رهبری”، “انقلابی گری” و نمایشگاه کاریکاتور “پهلوی” را نظاره می کنی. در ایستگاه‌های کرج، ارم سبز و صادقیه به تماشای اجرای گروه هنرمندان دعوت می‌شوی تا بیننده روایت‌های خاطرات انقلاب باشی. برای تو که با یار مهربان انیس و هم‌نشین هستی طرح اهدای کتاب با همکاری تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) در ایستگاه‌های شهرری، امام‌ خمینی (ره) و حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شده است. اگر هنوز شنیدن سرودهای انقلابی تو را به سال‌های شور و حماسه رهسپار می‌کند گروه‌های هم‌خوانی دانش‌آموزی در ایستگاه میدان شهدا نغمه خوان ترانه‌های حماسی شده‌اند.

در آخر روز موعود فرا می‌رسد. ۲۲ بهمن میعاد عاشقان انقلاب برای تو به بزرگی مدرسه‌ای است که عاشقی را می‌آموزی. در مسیر هم‌پیمایی با دیگر عاشقان به تماشای ویژه برنامه “مدرسه انقلاب” می‌نشینی تا با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری روزی خاطره‌انگیز را به یادگار ببری.

بهاران خجسته باد.

گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی