این روزها وارد مترو که می‌شوی در ساعت‌های شلوغی فاصله اجتماعی شعاری بی فایده می‌شود. تمام تلاشت را می‌کنی که فاصله اجتماعی را رعایت کنی. صدای آشنای دست‌فروشان فارغ از کرونا و شیوع بیماری و فاصله اجتماعی به گوش می‌رسد. چند کودک و نوجوان که ‌هرکدام کالایی را می‌فروشند. انگار که کودکی جهشی گذرانده‌اند برای رسیدن به مقطع جوانی. ایستگاه میدان حضرت ولی‌عصر(عج) و فضای ایوان انتظار را احتمالا دیده ای، گوشه‌ای از ایوان به مناسبت روز جهانی مقابله با پدیده کودکان کار برنامه‌ای با عنوان «چهارراه کودک»  برگزار شد.

چهره‌های آشنایی را در میان مهمان‌ها بودند. مجید مجیدی که فیلم خورشید او با موضوع کودکان کار در جشنواره فیلم فجر سال ۹۸ درخشید و چند نفر از مسئولان شهری و فرهنگی در این برنامه حضور دارند. اما چهره اصلی در این برنامه خود کودکان کار بودند با همان چهره خسته ولی لبخند به لب. همه از مشکلات کودکان کار و این‌که باید با این ناهنجاری اجتماعی مقابله شود صحبت شد.

اما یادمان باشد برای آن‌ها که کودکی نمی‌کنند روزهای کودکی باز نمی‌گردد. دوشنبه ۲۶ خرداد۹۹- ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی‌عصر(عج) – چهارراه کودک