با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران
طرح آمران سلامت در متروی تهران اجرا می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران از اجرای طرح آمران سلامت در متروی تهران خبر داد.
سید مجتبی تقوی با اعلام این خبر گفت:
در روزهایی که ویروس کوید ۱۹ با ابتلای بسیاری از شهروندان، وضعیت شهرهای مختلف کشور به ویژه کلان شهر تهران را به مرحله هشدار رسانده است لزوم اجرای طرح های پیشگیرانه با اجرای رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن پرتردد به ویژه سامانه حمل و نقل متروی تهران ضروری است.
وی در تشریح اقدامات متروی تهران در این زمینه گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران در قالب های مختلف نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه اقدام نموده است. به همین منظور با همکاری و مشارکت جمعیت هلال احمر استان تهران در ۴۱ ایستگاه منتخب طرح آمران سلامت به مدت یک هفته اجرا می شود. وی افزود: در این طرح داوطلبان جمعیت هلال احمر از ساعت ۱۰ تا ۱۶ با حضور در ایستگاه های منتخب مترو به افرادی که بدون ماسک وارد ایستگاه های خطوط مترو می‌شوند تذکر شفاهی می دهند. تقوی نژاد خاطر نشان کرد: در کلیه ی ایستگاه های مترو، غرفه های فروش ماسک با قیمت مصوب و ارزان در اختیار مسافران مترو قرار دارد بنابراین انتظار می رود که شهروندان هنگام تردد در مترو از ماسک استفاده نمایند که در غیر اینصورت اجازه ی حضور در ایستگاه و استفاده ی از قطارها را نخواهند داشت .
به گفته معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران طرح آمران سلامت در ایستگاه های میرداماد، شهید مفتح، طالقانی، دروازه دولت، سرسبز، فدک، گلبرگ، استاد معین، پایانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد، شادمان، آزادی، دکترحبیب اله، تئاتر شهر، میدان منیریه، امام خمینی(ره)، پانزده خرداد، خیام، بهارستان، میدان شهدا، دروازه شمیران، نبرد، پیروزی، بسیج، علی آباد، شهید بخارایی، پایانه جنوب، شوش، زمزم، نعمت آباد، آزادگان، شهرک شریعتی، ارم سبز، بیمه، چیتگر، ایران خودرو، وردآورد، شهرری، دولت آباد، کهریزک، شاهد-باقرشهر و حرم مطهر امام خمینی(ره) در حال اجرا است.
گفتنی است طرح آمران سلامت از ۷ الی ۱۵ آبان ماه در متروی تهران اجرا می شود.